Skoki spadochronowe - sport ekstremalny dla każdego

Sporty ekstremalne wydają się być rozrywką dostępną tylko dla nielicznego grona i wymagającą długotrwałych szkoleń i przygotowań. Dzięki rosnącej popularności skoków tandemowych można w bezpiecznych warunkach spróbować ekstremalnych doznań. Nie potrzeba wielogodzinnych szkoleń, nie ma znaczenia doświadczenie, ani wiek. Również badania lekarskie nie są konieczne - wystarczy ogólnie dobry stan zdrowia. Przeciwwskazaniem do skoku może być jednak waga powyżej 110kg, ciężkie schorzenia kręgosłupa, epilepsja, ostra niewydolność układu oddechowego lub krążenia, wrodzona łamliwość kości, czy też wzrost poniżej 130cm. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stanu zdrowia warto skonsultować się z lekarzem.Co to jest i czy na pewno jest bezpieczne?

Skok tandemowy odbywa się w dwie osoby. Pasażer to ktoś, kto zgłasza się na skok, tandem pilot natomiast odpowiedzialny jest za wszystkie aspekty techniczne i wspaniałą atmosferę. Zapewnienie bezpieczeństwa zawsze jest największym priorytetem, dlatego cały sprzęt i przygotowanie instruktorów muszą być najwyższej jakości. Uzyskanie uprawnień tandem pilota nie jest proste - skoczek musi mieć odbyte przynajmniej 1000 skoków samodzielnych, przejść badania lekarskie oraz odpowiednie szkolenie. Dzięki temu w trakcie całej, podniebnej przygody jego czujne oko dba zarówno o bezpieczeństwo, jak i doskonałą zabawę. Pasażer przechodzi krótkie szkolenie naziemne, otrzymuje kombinezon, a instruktor zakłada uprząż oraz tłumaczy zasady bezpieczeństwa. Sam natomiast zakłada na plecy spadochron, składający się z czaszy głównej i zapasowej (wyposażonej dodatkowo w automat, który w razie problemów samoczynnie ją otwiera). Spadochron ten jest większy od tradycyjnego, skonstruowany specjalnie dla dwóch osób.Jak to wszystko przebiega?

Po szkoleniu naziemnym uczestnicy skoku idą do samolotu. W trakcie 15-minutowego lotu można podziwiać widoki i cieszyć się wspaniałą atmosferą panującą wśród towarzyszy podniebnej przygody. Na odpowiedniej wysokości instruktor ponownie sprawdza wszystkie zabezpieczenia, przypina do siebie uprząż, w którą ubrany jest pasażer i dochodzi do najbardziej emocjonującego momentu - wspólnie podchodzą do drzwi i wyskakują z samolotu. Wtedy właśnie zaczyna się etap zwany swobodnym spadaniem - lot bez otwartego spadochronu. Prędkość spadania sięga ponad 200km/h. Na wysokości 1700m tandem pilot otwiera czaszę spadochronu i przez kolejne kilka minut pasażer może podziwiać piękne widoki i cieszyć się wolnością. W końcu lądują miękko na ziemi.Gdzie można się zapisać na skok i jak jest cena?
Sezon spadochronowy trwa od kwietnia do października, ale zapisy na skoki odbywają się przez cały rok. Wykupiony voucher jest ważny 12 miesięcy i można go wykorzystać w umówiony wcześniej weekend. Wszelkich formalności związanych z zakupem skoku dokonuje się przez Internet. Ceny skoków wahają się między 550zł, a 700zł i są uzależnione od wysokości wyskoku. Do każdej wersji można dokupić również filmowanie przez skoczka-kamerzystę, który nagrywa przygotowania, lot samolotem, swobodne spadanie i lądowanie. Koszt takiej usługi to 250zł a profesjonalnie wykonany materiał można odebrać już 30 minut po skoku. Szczegółową ofertę (a także dużo atrakcyjnych promocji) można zobaczyć na stronie skydive.pl

Skok tandemowy to idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby spróbować ekstremalnych wrażeń, przy jednoczesnym poczuciu bezpieczeństwa. Będzie to na pewno ciekawe doświadczenie dla poszukiwaczy przygód, osób lubiących adrenalinę oraz dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować czegoś nowego.

39 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. To nie jest sport dla wszystkich, ale na pewno znajdziesz jakiś inny równie szalony dla siebie :D

   Usuń
 2. wooooow tak bardzo bym chciala! :)a getraz po przeczytaniu tego posta jeszcze bardziej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj, zacznij od tych z instruktorem to zawsze bezpieczniej :)

   Usuń
 3. wow, zazdroszczę, świetna sprawa! :)
  zapraszamy w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem świetna, przez chwilę lecieć sobie w powietrzu :)

   Usuń
 4. Sama nie wiem czy bym się odważyła :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno bym się bała ale i tak bym zaryzykowała! Uwielbiam sporty ekstremalne :D
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja chyba bym się nie odważyła :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz chyba czy na pewno :)

   Usuń
 7. Czy ja wiem czy dla każdego? Ja bym się chyba nie odważyła. Ale mój chłopak za to mówi, że by się skusił z wielką chęcią. Ach, ta adrenalina :D
  Pozdrawiam. Życzę miłego wieczoru i dobrego weekendu :) Megly (megly.pl)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy uważa co innego za interesujące, to dobrze ;)

   Usuń
 8. Jej zazdroszcze, bardzo bym chciała kiedyś skoczyć, nie wiem czy bym się odważyła, ale bym chciała. W końcu raz się żyje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego najlepiej zacząć od skoku z instruktorem, który dokładnie wie co robi ;)

   Usuń
 9. Mam nadzieję, że będę miała kiedyś możliwość tak skoczyć :D

  OdpowiedzUsuń
 10. świetna sprawa! Kiedys może sama sie na takie coś wybiorę. :)
  http://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Rok temu postanowiłam, że na 30stkę się odważę. Ogólnie nie mam aż takiego lęku wysokości, chociaż z wysokości 2000m pewnie bym miałam duże wątpliwości. Coś czuję, że najgorszy moment jest kiedy stoi się w drzwiach samolotu - tu już nie ma się zmiłuj. Nie kręcą mnie sporty ekstremalne, lecz jak zrobić coś już szalonego w życiu, to chyba wybiorę tę opcję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z instruktorem zawsze bezpieczniej, poza tym no ... wypchnie cię czy chcesz czy się wahasz :D

   Usuń
 12. Ja się raczej nigdy nie odważę, ale koleżance wykupiliśmy taki skok na urodziny:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie jako prezent to też się świetnie sprawdza, o ile ktoś to lubi :)

   Usuń
 13. Ze względu na kręgosłup nie będę ryzykować ;-) Marzy mi się natomiast lot balonem :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim wypadku lepiej nie. Lot balonem też brzmi super zwłaszcza, że można spokojnie podziwiać widoki ;)

   Usuń
 14. W zeszłym roku skoczyłam po raz pierwszy i zakochałam się w tym poczuciu wolności. W najbliższej przyszłości planuję zrobić szkolenie, aby w późniejszej przyszłości móc już skakać samemu. A jak Tobie podobał się Twój skok ?

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jednak samemu to za bardzo bym się bała, wbrew pozorom jestem strachliwa :) Ale latać uwielbiam!

   Usuń
 15. Dla mojego ukochanego P. Zamówiłam nam skoki w tandemie właśnie na jego 30-ste urodziny :-)
  Nie mogę się się doczekać ..

  OdpowiedzUsuń
 16. Chciałabym skoczyć, ale na górze umarłabym ze strachu chyba :D Gratuluję odwagi ;)

  Zapraszam do mnie: http://lukrecjjja.blogspot.com/ ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ale bym chciała tak skoczyć!!! Jeszcze kiedyś to zrobię!
  Pozdrawiam cieplutko;) Tak Po Prostu BLOG Dziękuję za odwiedziny :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Warto podróżować z Aliena Tours www.alienatours.pl - to jeden z najlepszych organizatorów.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 Jak dojadę do ? , Blogger