Weekend w Paryżu – jak go zorganizować, aby zaoszczędzić?

Tanie linie lotnicze cieszą się dużą popularnością wśród Polaków planujących wakacje za granicą. Przelot to jednak nie wszystko. Jeżeli planujesz weekend w Paryżu, to czas dowiedzieć się, jak go zorganizować, aby nie przepłacić.Chcesz zregenerować siły po trudnym tygodniu i na chwilę zapomnieć o codziennych kłopotach? Weekend w jednej z europejskich stolic to świetny pomysł. Specjaliści przekonują, że zmiana otoczenia pozytywnie wpływa m.in. na nasze samopoczucie i kreatywność.

Zdecydowałeś się na Paryż? Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Ponieważ jednak nawet weekendowy wyjazd może być bardzo kosztowny, sprawdź, jak go zorganizować, aby nie przepłacić.

Ile kosztuje lot do Paryża?

W przypadku weekendowego wypadu do Paryża najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty tanich linii lotniczych. Połączenia są z Gdańska, Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic. Cena? Korzystając z promocji, bilet możesz nabyć już za ok. 50 zł w jedną stronę.

Gdy mowa o transporcie, to pozostaje jeszcze kwestia dotarcia do centrum Paryża. Samoloty tanich przewoźników lądują na lotnisku Paryż Beauvaias-Tille, które znajduje się w odległości ok. 90 km od Paryża. Najtańszym rozwiązaniem będzie skorzystać z transportu miejskiego. Możesz wybierać między pociągiem a autobusem, czym przy ten drugi środek transportu jest tańszy – bilet kosztuje ok. 14 euro, a czas podróży do centrum wynosi ok. 1 godzinę.

Czy wiesz, że…
Paryż co roku odwiedza ok. 30 milionów turystów z całego świata. Bardzo duży odsetek stanowią turyści z Japonii.
W Paryżu jest ponad… 800 księgarni i jeszcze więcej antykwariatów. To prawdziwa gratka dla miłośników książek.
Nazwa „Paryż” pochodzi od plemienia Paryzjów. Plemię to zamieszkiwało tereny dzisiejszego Paryża w III w. p.n.e.
Luwr to jeden z najczęściej odwiedzanych muzeum na świecie. Nie powinno to dziwić, jeżeli wziąć pod uwagę, że liczba zgromadzonym tam dzieł sztuki wynosi ponad 300 tysięcy.
Aby utrzymać sztuczną plażę nad Sekwaną, władze Paryża co roku sprowadzają kilka tysięcy ton piasku.
Paryskie metro jest w pełni zautomatyzowane, co oznacza, że na 16 działających liniach w pociągach nie zobaczysz maszynisty.
Katedra Notre-Dame, którą z pewnością odwiedzisz, bo jest jedną z chętniej odwiedzanych budowli, była budowana przez… 180 lat.
Tabela: opracowano na podstawie informacji zawartych na stronie: http://businessinsider.com.pl/lifestyle/podroze/paryz-historia-ciekawostki-metro-bilety-zabytki-zwiedzanie/5k6pfby (dostęp 07.03.2017).

Nocleg w Paryżu – gdzie zapłacisz najmniej?

W Paryżu jest wiele hoteli i hosteli. Możesz również wynająć kawalerkę lub nawet pokój w mieszkaniu osoby prywatnej. Miejsce noclegowe powinieneś zarezerwować, będąc jeszcze w Polsce. W ten sposób nie tylko będziesz wiedział, gdzie się zatrzymasz, lecz także zaoszczędzisz sporo czasu – na miejscu nie będziesz musiał szukać wolnych miejsc np. w hotelach. Jest to szczególnie ważne, jeżeli planujesz weekend w Paryżu w czasie, gdy odbywają się tam np. międzynarodowe wydarzenia kulturalne lub koncerty bardzo popularnych zespołów.

Rezerwacji np. pokoju hotelowego możesz dokonać, korzystając z jednego z serwisów pośredniczących w takich transakcjach. Alternatywą jest zarezerwowanie pokoju, korzystając ze strony internetowej hotelu lub hostelu, którym jesteś zainteresowany. Nie musisz przy tym znać języka francuskiego – większość hotelarzy pamięta o przetłumaczeniu zawartości stron internetowych na inne języki, w tym popularny angielski.

Ile gotówki potrzebujesz na weekend w Paryżu?
Na powyższe pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od tego, jak planujesz spędzić weekend w Paryżu. Jeżeli chcesz zajrzeć do galerii sztuki czy innych najważniejszych obiektów, to musisz liczyć się z kosztem biletów. Atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem jest nabycie karty Paris Museum Pass. To imienna karta, która pozwala na nieograniczone zwiedzanie ponad 60 muzeów i innych atrakcji znajdujących się na terenie Paryża. Kartę można nabyć m.in. w punktach informacji turystycznej i punktach informacyjnych działających przy muzeach.

Jeszcze więcej pieniędzy będziesz potrzebował, jeżeli twoim celem jest zrobienie zakupów w najlepszych francuskich butikach. Pozostaje również kwestia opłacenia posiłków i transportu. Jeżeli chodzi o posiłki, możesz zdać się na ofertę hotelu, w którym się zatrzymasz, możesz również jeść na mieście.

Podróżowanie taksówkami jest najdroższym – obok wynajęcia samochodu – rozwiązaniem. Ponieważ Paryż jest dobrze skomunikowany (do dyspozycji podróżnych są m.in.: autobusy, metro i ekspresowa kolej regionalna), to najlepiej zdecydować się właśnie na tę opcję. Aby zaoszczędzić na biletach, najlepiej zrobisz, nabywając bilet całodzienny lub kartę Paris Visite Pass. Kosz zakupu biletu całodziennego wynosi ok. 6 euro. Cena karty jest uzależniona m.in. od ilości stref, w których będziesz chciał się poruszać.

Jak płacić, będąc w Paryżu?

Przyzwyczaiłeś się do plastikowych kart w portfelu? Używanie karty płatniczej faktycznie jest bardzo wygodne, ale – czego musisz mieć świadomość – za granicą się nie sprawdzi. Dlaczego? Płacąc za granicą kartą płatniczą przypisaną do rachunku bankowego prowadzonego w złotówkach, musisz liczyć się nie tylko z prowizją, którą naliczy bank, lecz także niekorzystnym przewalutowaniem środków. W efekcie taki wyjazd może się okazać bardzo kosztowny.

Aby zminimalizować koszty wyjazdu i wydatków w Paryżu, najlepiej zrobisz, zaopatrując się w gotówkę jeszcze przed wyjazdem. Gdzie najkorzystniej zakupisz euro? Okazuje się, że w kantorze internetowym. To właśnie te podmioty pobierają najniższy spread, dzięki czemu kurs jest najkorzystniejszy.

Rkantor.com, czyli innowacyjne podejście do wymiany walut

W sieci znajdziesz co najmniej kilka kantorów internetowych, zatem pojawia się pytanie, który wybrać. Jeżeli nie posiadasz rachunku walutowego, to najlepiej zrobisz, korzystając z Rkantor.com. Dlaczego? Po stworzeniu swojego konta w tym kantorze, otrzymasz dostęp do Portfela Walutowego. To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala wymienić różne waluty bez konieczności posiadania rachunku walutowego. Dodatkowo masz wiele możliwości, gdy mowa o wypłacie zakupionej waluty.
Rkantor.com to jednak więcej niż tylko wygoda, gdy mowa o wymianie środków – nie powinieneś zapomnieć o bezpieczeństwie. Ten kantor internetowy wyróżnia się pod tym względem, bo:
 • jego działania nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego (KNF),
 • korzysta z doświadczenia Raiffeisen Polbanku, który wyznacza standardy obsługi klienta,
 • jest audytowany przez firmę BDO Polska, która jest jedną z największych firm audytorskich na świecie,
 • połączenia z Rkantor.com są szyfrowane, a dodatkowo klient musi potwierdzić transakcję kodem, który otrzyma SMS-em na wskazany numer telefonu komórkowego.
Rkantor.com znalazł się również na pierwszym miejscu w rankingu niezależnego instytutu Polskiego Instytutu Badań Jakości. Instytut ten przeprowadził „Test kantorów internetowych 2017”.
Z poniższej tabelki dowiesz się, który kantor oferuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.


Tabela pochodzi z raportu „Wymiana walut i przelewy online w 2017”.

Nie masz konta w Rkanto.com? Zarejestruj się, a otrzymasz punkty
Aby przekonać się, jak łatwe jest korzystanie z Rkantor.com, powinieneś założyć konto. Czynność ta zajmie ci zaledwie kilka minut. Od czego zacząć? Kliknij darmowa rejestracja w prawym górnym rogu, a następnie:
 • Wpisz adres poczty mailowej i ustal hasło, które będziesz używać, aby zalogować się na swoje konto w Rkantor.com. Jeżeli zakładasz konto z polecenia innego użytkownika, to dodatkowo wpisz podany przez niego kod polecający.
 • Potwierdź chęć rejestracji, klikając w link, który otrzymałeś na adres poczty elektronicznej.
 • Wybierz rodzaj Portfela Walutowego, z którego będziesz korzystać (najpewniej będzie to „osoba fizyczna”).
 • Uzupełnij dane osobowe, a następnie potwierdź je przelewem weryfikacyjnym.
Gdy zakończysz rejestrację, będziesz mógł w pełni korzystać z możliwości, jakie daje Rkantor.com.


Jak działa Rkantor.com?

Aktualnie Portfel Walutowy oferowany przez Rkantor.com jest prowadzony dla pięciu walut: EUR, GBP, CHF, USD i PLN. To właśnie takimi walutami możesz zasilić swoje konto.
Wyjeżdżając na weekend do Paryża, będziesz potrzebował gotówki w euro. Jak ją nabyć? Obsługa Rkantor.com jest bardzo intuicyjna – wystarczy zasilić Portfel kwotą w złotówkach, a następnie zakupić euro. Aby zasilić konto, możesz:
 • Wykonać przelew – wszystkie przelewy w PLN są darmowe. Jeżeli posiadasz rachunek walutowy w jednym z 14 banków współpracujących z Rkantor.com, to przelew również będzie bezpłatny.
 • Udać się do jednego z 263 oddziałów Raiffeisen Polbanku. W ten sposób Portfel Walutowy również zasilisz bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Posiadając środki na koncie, możesz zakupić euro. Gdy to zrobisz, pozostaje jeszcze kwestia wypłaty środków. Rkantor.com – w odróżnieniu od innych kantorów internetowych – daje ci więcej możliwości niż tylko zlecenie przelewu na konto walutowe. Jeżeli nie posiadasz takiego rachunku, to środki możesz wypłacić:
 • W oddziale Raiffeisen Polbanku – taka operacja jest darmowa.

 • W jednym z 6 500 bankomatów sieci Euronet – operacja będzie cię kosztować 2,5 euro.

Co ważne, korzystając z Rkantor.com, możesz też zlecić tani przelew walutowy, opłacając w ten sposób np. hotel.

Jeżeli pieniędzy zabraknie ci w Paryżu, wystarczy, że poprosisz najbliższych o zasilenie Portfela Walutowego. Po zakupie euro, będziesz mógł opłacić np. powrotny bilet samolotowy.

Ile kosztuje przelew walutowy? Okazuje się, że opłaty są bardzo atrakcyjne w porównaniu do opłat pobieranych przez banki.
Przelewy zagraniczne do 245 miejsc na świecie. Ile zapłacisz, zlecając przelew walutowy? Stawki są stałe – nie zależą od wysokości przelewanej kwoty i wynoszą:

1 EUR – przelew w EUR
3 USD – przelew w USD
2 GBP – przelew w GBP
3 CHF – przelew w CHF


Zbieraj punkty – walutę wymienisz bez spreadu
Czy wiesz, że teraz odpoczynek w weekend może być jeszcze tańszy? Już na start możesz otrzymać nawet 1 500 punktów, które będziesz mógł wymienić na walutę obcą bez spreadu. Jak otrzymać taką ilość punktów? Musisz wiedzieć, że punkty są przyznawane za:
 • Rejestrację. Po założeniu konta, otrzymasz 1 000 punktów.
 • Za polecenie Rkantor.com. Jeżeli polecisz np. znajomym Rkantor.com, a oni – zakładając konto – podadzą twój kod polecający, to na koncie każdego z was zostanie odnotowanych 500 punktów.
 • Za korzystanie z Rkantor.com. Regularne nabywanie walut oznacza kolejne punkty. Za każde 10 jednostek dowolnej waluty otrzymasz 1 punkt.
Posiadając punkty, możesz wymieniać walutę po średnim kursie bez spreadu.
Chcesz skorzystać z punktów od razu? Nic prostszego – przed dokonaniem transakcji zaznacz pole „Chcę wymienić punkty”.Rkantor.com – przyda się nie tylko wówczas, gdy w planach jest weekendowy wyjazd

Z Rkantor.com możesz skorzystać nie tylko wówczas, gdy planujesz zagraniczny wyjazd i w związku z nim potrzebujesz waluty obcej. Czy często robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych? A może spłacasz kredyt we frankach szwajcarskich i potrzebujesz stałego dostępu do tej waluty? Również w takich sytuacjach z powodzeniem możesz korzystać z oferty Rkantor.com. Zarejestruj się i sprawdź, ile możesz zyskać.

2 komentarze:

Copyright © 2014 Jak dojadę do ? , Blogger