Relacja z wyjazdu - MotoGP Brno 2017

Każdy fan MotoGP mieszkający w Polsce zapewne rozważał wyjazd do Brna w Czechach, ponieważ jest to najbliższy naszej granicy tor. A do tego Brno, jak to czeskie miasto jest po prostu tanie. Dlatego też wiele osób albo już było w Brnie na torze albo zastanawia się nad wyjazdem. Wbrew pozorom wcale nie trzeba mieć samochodów, aby dojechać do Brna oraz z miasta na tor. Wiele osób niestety odstrasza położenie toru poza miastem, ale spokojnie da się tam dojechać autobusem... za darmo.


Jak dojechać do Brna?

Większość autobusów lub pociągów, które jadą w kierunku Wiednia przejeżdża przez Brno. Do wyboru więc są kursy realizowane przez:

-Polsku Bus na trasie P12: Gdańsk-Wiedeń oraz P22 Rzeszów-Wiedeń

-Flixbus na trasie Warszawa Zachodnia - Brno Grand Hotel, Wrocław-Brno, Rzeszów-Brno.

-Leoexpress na trasie Warszawa-Wiedeń, Lwów (przez Kraków)-Wiedeń.

Autokary są najtańsze. Na polskibus bilet można kupić już za 2 złote, na Flixbus od 19 złotych, a Leoexpress ma średnią cenę biletów 40 zł. Ponadto każdy zatrzymuje się w kilku miastach po drodze, więc można wsiąść np. w Katowicach, Łodzi, Krakowie itd.Jak dojechać z miasta na tor?

Dla wielu osób to największa zagwostka. Jednak jest to bardzo proste. Obojętnie, w którym miejscu nocujemy trzeba podejść albo podjechać na pętlę autobusową/trolejbusową Mendlovo Namesti. Z tego miejsca w piątek, sobotę i niedzielę odjeżdżają darmowe autobusy na tor. Z toru również można wrócić za darmo autobusem na tę pętlę. Autobusy jeżdżą niby co 10-30 minut, ale tak naprawdę jak się załaduje ludźmi to odjeżdża i podjeżdża kolejny. Niektóre hotele oferują transport na tor, ale często jest to usługa dodatkowo płatna za dzień... 10 euro!Ile kosztuje nocleg, jedzenie w restauracji, bilety komunikacji miejskiej?

Jak zawsze warto noclegi rezerwować z wyprzedzeniem. My zrobiłyśmy to jakieś 2 miesiące przed weekendem Moto i wyszło koło 800 zł za 2 osoby od czwartku do niedzieli. Ale spokojnie można znaleźć noclegi taniej w hostelach i hotelach. Baza noclegowa na szczęście jest duża.

Restauracji też jest sporo. A ceny są przystępne. Za obiad z kawą średnio wychodzi 30-40 złotych. Są w mieście restauracje wegetariańskie czy bezglutenowe (z przekreślonym kłosem), oraz fast foody, więc każdy znajdzie coś dobrego.

Bilety komunikacyjne można kupić na 24 h za 90 koron lub pojedyncze za 20 koron. Ważne! W biletomatach przyjmowane są tylko monety, jeśli macie inne pieniądze musicie bilet kupić u kierowcy lub w kiosku.Jak i gdzie kupić bilety na MotoGP?

Do wyboru są bilety na trybuny oznaczone literą T albo Gold/Silver czyli na ... łąki. Jednak mając bilet Gold można wejść wszędzie (oprócz trybun). Osobiście polecam ten rodzaj biletu. Na tor można wnieść kocyk, krzesełko, parasolkę itd. więc można urządzić sobie dosłownie piknik. Dookoła toru, a właściwie na każdym wzgórzu nad punktem widokowym poustawiane są namioty z gadżetami do kupienia, z jedzeniem i kawą. Na szczęście można znaleźć też owoce, warzywa, jedzenie na ciepło do własnej kompozycji czy popularne przekąski. Nawet osoby na diecie wege czy bezglutenu są w stanie coś znaleźć do jedzenia. Przy każdym miasteczku namiotowym jest też toaleta w postaci ToiToi, a przy głównym wejściu na tor jest murowany budynek z toaletami. Chyba jedyny z tego co widziałam.Gdzie kupić bilety? Ja kupowałam na oficjalnej stronie motogp.com ponieważ chciałam mieć pewność, że kupię bilety z legalnego źródła. Ogólnie bilety w promocyjnej cenie można kupić za 53 euro - Silver, 69 euro Gold, od 101 euro są trybuny. Bez zniżki bilety kosztują od 94 do 228 euro. Są to ceny za 3 dni, cały weekend! Bilet trzeba mieć zawsze przy sobie. Można wchodzić i wychodzić ile razy się chce na ten bilet, ale przed wyjściem trzeba go "odbić" u ochrony, aby tego dnia móc wejść jeszcze raz. Nazwisk nie sprawdzają ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 Jak dojadę do ? , Blogger